Kousek světa módy.

6. Módní přehlídka Galerie jr Jitka Šedová

Včera jsem byla na módní přehlídce návrhářky Jitky Šedové v Galerii jr v Hradci Králové. Tentokrát to nebylo úplně o společenských ani svatebních šatech, ale ani to by nebyl problém. Paní Jitka šije na zakázku. Pokud tedy hledáte originál, u ní jste na správné adrese. Včerejší přehlídka byla věnována podzimním modelům na běžné nošení. Doplněné byly úžasnými modelovými klobouky paní Olgy Severové. No ano, tušíte dobře. Tam jsem byla ve svém živlu! Vždyť zítra je také Velká pardubická! Klobouk = povinnost! Dva klobouky od ní Vám zítra představím. Prostředí ateliéru zdobily obrazy MUDr. Drahomíry Kotlářové a k vidění byly i pánské košile zn. PIERMARTI.

 

5. Módní přehlídka "Salon první republika"

Netajím se svojí slabostí pro vše staré. Auta, oblečení, hudba. Nemohla jsem si proto nechat ujít módní přehlídku, která byla v rámci Vzpomínkové jízdy na Elišku a Čeňka Junkovy v Litomyšli 13. 8. 2016. Byla jsem jednoduše nadšená. Přehlídka byla komentována a zahrnovala modely z let 1918 - 1939 často s kousky opravdu starými, ze soukromých sbírek. Přináším pár fotek a bylo težké vybírat, abych Vás tu nezahltila. Neodpustím si přidat i pár plechových krasavců. 

4. Módní přehlídka ze světa klobouků

  Dnes jsem byla na přehlídce s názvem Klobouky v letu 20. století.

 Jsem nadšená. Sál byl plný a přehlídka naprosto skvělá. Začala obdobím secese, pokračovala 20. léty, poté 50. léty a pak současností.  Nebyla pouze o kloucích, ale modelky byly oblečené i do dobových šatů. Přehlídka byla komentována a tak jsme se dozvěděli o každém období specifika té doby. Dozvěděli jsme se i některé rarity jako jsou rozměry největšího klobouku (150 cm), jak poznat dámský od pánského aj. Víte jak je rozeznáte? Podle ozdoby - na pravé sstraně nosí ozdobu dámy a na levé páni. Je to proto, že když jde dáma po pravé straně muže, tvoří tak celek a ozdoby na vnějších stranách muže i ženy může okolí obdivovat. Když si žena vezme pánský klobouk, žádné faux pas to není. Opačně tím může muž sdělovat, že se hlásí k homosexuálům. Na konci akce se daly kloboučky zakoupit.

Co se mě dál moc líbilo byly modelky. Malé, vysoké, hubené i ženských tvarů. Klobouky může nosit opravdu každý. Šaty jsou za období stejné, mění se modely klobouků! 

Jediné co mě zklamalo, že z celého sálu klobouk mělo asi 5 žen. Samozřejmě jsem byla jednou z nich :-) ( mé fotky najdete ve složce blog - post z 11.102014). Snažila jsem se hodně fotit, ale přeci jen nemám profi vybavení a tak své udělalo světlo, pohyb.. Prostě berte to s nadhledem. Díky.

3. Výstava klobouků (Marie Maxová) a skleněných šperků (Ladislav Oliva) - Východočeské muzem v Pardubicích - pardubický

    zámek

Modistka Marie Maxová vytvořila umělecká díla, z kterých jsem se chtěla posadit na zadek, ale pak jsem si říkala, posadit si je na hlavu by bylo ještě lepší! Výstava je prodejní, takže možné to teoreticky je! Trvá do 19.10.2014. Výtvarník Ladislav Oliva vytvořil originální skleněné šperky. Barva je to poslední co každý šperk s kloboukem spojuje. Z kompletů je cítit, že byly navrhované pro každý daný klobouk. Ideální by bylo dvojici netrhat!

Ofifiální odkaz na výstavu je zde:

http://www.vcm.cz/modni-damske-klobouky-a-skleneny-sperk/

 

2. Setkání s módou

 Tentokrát v nových prostorách salon JR Jitky Šedové v Hradci Králové. Přehlídka byla komornějšího charakteru, ale o to příjemnější a zpestřená o šperky Martina Michálka, kresby Andrey Vytlačilové, brýle z optiky Marie Minaříkové a kávu - Kafetérie Ondřeje Šedy. Kresby (speciální fix) Andrey byly inspirovány šperky, kterých je dle slov samotné autorky kolem až moc. Modelky mimo šatů předváděly i brýle. Nechci se rouhat, ale člověk chvílemi až záviděl, že vidí dobře. Ono všeho dočasu... :-). Šperky byly umělecké na textilních stuhách nebo spíš až šálách nebo skleněné korálky. Na přehlídce jsme mohli vidět kostými, kabáty, šaty z úpletu, halenky a aktuální večerní šaty. Snažila jsem se něco málo zachytit, což vzhledem k mému vybavení bylo docela obtížné.. Dala jsem si výtečnou kávu s perníkovým kořením a pak sešla dolů, kde jsem si mohla prohlédnout modely už na ramínku. To jediné co Vám nedokáži zprostředkovat ani fotoaparátem jsou použité mateiály. Něco naprosto fantastického. Měkkoučké krajky, hedvábí...

A moji favorité? 

Černé večerní šaty z krajky s miliony knoflíčků na zádech a roztomilými rukávky, které bohužel z fotek nevyzní. Barevná halenka k leginám a zelený kabát na figurině. Ze šperků náhrdelník ze zlatých malých korálků, retro brýle a dva obrázky od slečny Andrey do pracovny. Dala bych jim masivní široký rám, neb jsem klasik a i modernu ráda kombinuji s klasikou. 

Něco málo z fotek:

 

Andrea Vyčítalová:

Autorská přehlídka - Jitka Šedová

Na přehlídce byly představeny modely podzim, zima 2013/2014 a plesové šaty. Obecně vévodily tmavé barvy, černá, tmavě zelená a metalické barvičky nebo pak kombinace tmavé a světlé - black and white, prostě klasika. Krajky a průsvitné materiály, detaily především na zádech, kde se zvětšují i výstřihy. Mám-li být úpřimná, osobně mě nejvíc z celé akce oslovily představené šperky, jejichž autorem je Karel Votipka. Kameny, které jsou ve špercích je zelený nefrit, perly a hornina, která je podle slov mistra nedoceněná a to je kolínský ...a název si nepamatuji. Vznikají v ní granáty..Každopádně právě fotky šperků jsou ze včerejška nejpovedenější. Upozorňuji (bez komentáře na outfit mistra)! Ten velký krystal a byly tam 2 prsteny sním, je záhněda. Každý měl jiný odstín. Protože je prsten opravdu obrovský, dá se nosit jaksi odložený/položený na prst další - viz. foto. Karel Votipka byl strašně ochotný a když člověk projevil zájem, dostal přednášku o výrobě šperků, ale i o minerálech samotných. Myslím,  že takto se vyzná jen málokdo. Zajímá Vás cena? Prý levnější než moderní dobrá grafika... Pár fotek jsem udělala i u kabelek ELEGA. Můj typ je ta červená aktovka na zemi. Je to kupodivu česká firma, která vyrábí z kvalitní italské kůže. No a pár momentek z příprav před samotnou přehlídkou. Bohužel nebylo ideální světlo a já nemám profi fotoaparát, takže to berte s nadhledem nebo spíše ohledem :-). Mezi modelkami je i paní (nemodelka), která vyhrála anketu v novinách modelka/nemodelka a pro návrhářku Jitku to byla výzva. Obecně jsou návrháři napadáni, že předvádí jen na modelkách na kterých vypadá vše velmi dobře...

  

Styl a Kabo Brno

 

 

 

 

Mojito bylo pekelně dobré!

 

Styl a Kabo srpen 2013!

Vrátila jsem se pozdě, unavená, ale šťatná. V outfitu z 18.8.2013 jste si mohli přečíst, co se mě stalo...To bych nebyla já, abych to neměla něčím "pestré".

Plán A)

Celý víkend jsem přemýšlela, co si na sebe vezmu. Od nedělního rána jsem kombinovala, kombinovala a pak zkoušela nejvhodnější boty, hodily se totiž asi 4 páry. Vše jsem měla do puntíku vyladěné a to myslím zcela doslovně (šaty byly opravdu s puntíky)! S výsledkem jsem byla opravdu spokojená a určitě vám outfit představím jindy, ale... Zhruba v polovině cesty mě polil pot. Zjistila jsem, že šaty se sakem zůstaly doma na ramínku. Vrátit se pro ně nešlo, nebyl už čas. V tašce mě zůstaly boty s červenou podrážkou (Louboutin to není, bohužel), punčochy, pásek a jinak nic. Na sobě jsem měla overal a žabky.

Plán B)

Overal ušel - uvolněný, nadčasový. Ale jít na výstavu kde jsou i boty v žabkách? Zkusila jsem k overalu vytáhnout ty lodičky a lehký svetřík s krajkovými zády mě půjčila kamarádka. Ještě, že jsem měla červenou čelenku a nehty, jinak bych byla za černou vdovu. Přežila jsem to a když jsem viděla některé dámy, které se účastnily přednášky Trendy 2014, zůstala jsem klidná. Nakonec jsem užila i ty žabky, botičky začaly poněkud nepříjemně tlačit a k overalu byly určitě lepší než k těm původně zamýšleným šatům.

Stánek s kloubouky firmy ANYTRA byl úžasný. Ten černý klobouk na mé hlavě je můj horký typ. Mladý pán zvolil v dané situaci letní modrý klobouček, i když mu slušely i jiné modely. No o kloboucích to rozhodně není naposled.

 Konkrétní trendy na rok 2014 ještě proberem.

Jo, a vidíte ty puntíky na mole (3-tí foto)? Nic neříkejte!