Ples České televize

Ples České televize, Obecní dům 28. 1. 2017

Asi nejprestižnější ples, na který jsem se vydala. Protože jsme byli zapsaní jako hosté na Guest listu, netušili jsme, zda bude uveden konkrétní dress code na pozvánkách. Vzhledem k prostředí – Obecní dům, jsme to pojali jako „Black tie“.

Vážení, ani v Praze někteří jedinci nezklamali. Bylo mi trapné poletovat tam s mobilem a fotit módní faux pas. Budu jen jmenovat.

Pánové – bílý nebo jinak barevný oblek než černý. Barevné košile a motýlky. Strakaté ponožky. Já miluji Happy socks, ale na ples tohoto ražení opravdu nepatří.

Dámy – ještě horší, ramínka od podprsenky, punčocháče v sandálkách, krátké šaty..

No, a abych jenom nehudrala, byly k vidění i nádherné šatičky. Tutu sukně, jemné krajkové šaty v pudrových odstínech, kožešinky přes ramena, fascinátory ve vlasech. Užili jsme si to. Nádherné, pro mě dosud nepřekonané prostory Obecního domu to minimálně zaručovaly.

Já zvolila lahvově zelené šaty a zlaté doplňky. Má stálá kadeřnice odjela na hory. Myslela jsem, že to odbudu hladce sčesaným culíkem, ale .. Obecní dům a můj přítel byl pro jinou, náročnejší variantu a tak jsem oslovila Renatu Moškovou, která má také nově kadeřnictví v Chrasti. Vytvořila hezký mladistvý účes, který vydržel převlékání šatů přes hlavu a celý večer. Partner zvolil, jak jinak, než smoking s lakýrkami a jantarové zlaté manžetové knoflíky. Prostě jsme do puntíku ladili J.

Přeji všem krásnou plesovou sezonu. Může to být i obyčejný ples na vesnici, jde přeci o to, s kým tam jdete, a slavnostní oblečení je jen třešničkou na dortu. Tak si to užívejte! 

PS: Poznali jste četníka z Luhačovic Martina Lásku? 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10694439090-cetnici-z-luhacovic/